Az iskola_.jpgÖrömmel adunk hírt versenyeredményeinkről:

Petrik Csaba(8.b) 5. helyezést ért el a Mozaik Tanulmányi Versenyen fizikából.

(Országos internetes levelező verseny)

Gratulálunk Csabának és felkészítőjének Szentesi Imre tanár úrnak!

Latin nyelv

Szász Keve (10. a) az Ábel Jenő Latin Versenyen maiores ("nagyok") kategóriában 12. lett! Tőkés Viola (8. b) minores ("kicsik") kategóriában kiemelt dicséretet kapott.

Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáraiknak: Dekiszky Csilla tanárnőnek és Pálfai Remig tanár úrnak!

Mint az ismeretes, két diákunk, Gloviczki Ráhel és Kerti Anna 11. B-s diákjaink képviselték iskolánkat és hazánkat is (más diákokkal együtt) Arpinóban a Nemzetközi Ciceró-versenyen (latin nyelv). A május 6-8 között lezajló versenyen Ráhel az igen előkelő 10. helyezést érte el.

Gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez, a lelkes felkészüléshez. További szép sikereket kívánunk, lányok! Gratulálunk Pálfai Remig tanár úrnak is, aki együtt készült a lányokkal.

Annával és Ráhellel készült interjú a verseny előtt. Olvassátok el!

Karate diákolimpia

Berki Bence, a 9. B osztály tanulója a XIII. Ippon Shobu diákolimpián a 15 éves korosztályban kata (formagyakorlatban) III. helyezést ért el. A verseny Gödöllőn a Sportcsarnokban volt megrendezve.

Történelem:

A Megyei Történelem versenyen 1. helyezést ért el Tuzson-Berceli Tamás, 11. A-s diákunk.

10. helyezett lett Horváth Hanga 11. C-s diákunk. Gratulálunk.

Francia:

Erdélyi Boróka az igen előkelő 36. helyezést érte el franciából az OKTV döntőjében. Boróka harmadik éve tanulja e neolatin nyelvet. Gratulálunk.

2016. március 20-án az ausztriai St. Lambrechtben került megrendezésre az Alpesi Sí Diákolimpia országos döntője. A korábbi évekhez hasonlóan Durugy Anna (11. a) idén is részt vett a versenyen, és az előkelő 3. helyen végzett. Gratulálunk!

Latin:

A latin nyelvi OKTV döntőjében Gloviczki Ráhel 9. helyezett, Kerti Anna 18. helyezett lett. Felkészítő tanáruk Pálfai Remig tanár úr.

Ráhel és Anna a Nemzetközi Ciceró Verseny magyarországi válogatóján is eredményesen szerepelt, így képviselhetik hazánkat és iskolánkat Arpinóban, az olaszországi verseny helyszínén.

Angol

Erdélyi Boróka 11. c osztályos tanulónk, aki a PAD elnöke is, az angol OKTV II. kategóriájában (nyelvi előkészítősök és kéttannyelvű gimnazisták között) 9. helyezett lett! Gratulálunk Borónak és felkészítőjének Sík Péter tanár úrnak. (Boróért még a francia OKTV döntőjében is szoríthatunk.)

Történelem:

Tuzson-Berczeli Tamás 11. a osztályos diákunk a Pest-megyei Történelem Versenyen első helyezett lett. Tamás évek úta a legelőkelőbb helyen végez e versenyben. Idén is a dobogó tetején végzett. Felkészítő tanára Pálfai Remig tanár úr.

Gratulálunk!

Matematika

A Zrínyi Ilona Matematika Verseny országos döntőjében Gion Endre 25. helyezést ért el. Felkészítő tanára Horváthné Stumm Erzsébet tanárnő.

Katolikus Iskolák Dugonics András Matematika versenye

3. helyezett Szakács Illés Levente (6.a). Felkészítő tanára: Horváthné Stumm Erzsébet tanárnő

6. helyezett Kende Zoltán (8.a). Felkészítő tanára: Szabó-Pál Eszter tanárnő

Cultura Nostra Történelmi vetélkedő

A vetélkedőt a Pannonhalmi Főapátság és a Rákóczi Szövetség szervezi.

3. helyezett a váci Piarista Gimnázium csapata (Sipos Réka, Horváth Hanga,   Regina  11. C osztályos tanulók)   Felkészítő tanár: Pálfai Remig tanár úr

Gratulálunk az eredményes versenyzőknek és a felkészítő tanároknak.

Sport eredmények:

Mezei futóverseny (KIDS – Katolikus Iskolák Diák Sportszövetsége)   Részletek   itt

Matematika

A Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulójában Gion Endere, 6.a osztályos tanulónk a második helyen végzett, így bejutott az országos döntőbe, melyet március 23-25-ig tartanak Kecskeméten. Felkészítő tanára Horváthné Stumm Erzsébet tanárnő.
A megyei versenyen Manczúr Mátyás, 5.a osztályos tanulónk 6. helyezést ért el. Felkészítő tanára Tobisch Adrienn tanárnő.
A megyei versenyen Fornay Margit, 7.a osztályos tanulónk 11. helyezést ért el. Felkészítő tanára Horváthné Stumm Erzsébet tanárnő.
A megyei versenyen Gál-Borus Tamás, 8.b osztályos tanulónk 18. helyezést ért el. Felkészítő tanára Dr Kásáné Meszlényi Lívia tanárnő.

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak. Endrének pedig sok sikert kívánunk a döntőre.

Latin

Kerti Annáért (11. b) és Gloviczki Ráhelért (11. b) a Latin OKTV II. fordulója után a döntőben is szurkolhatunk. Felkészítő tanáruk Pálfai Remig tanár úr.

Francia - angol

A francia és az angol OKTV második fordulójából a döntőbe jutott Erdélyi Boróka 11. c-s diákunk (mindkét tárgyból)!  Franciából Vass Ildikó tanárnő, angolból Sík Péter tanár úr készítette fel a versenyre.

A Cultura Nostra kárpát-medencei történelemversenyen Sipos Réka, Petrik Regina, Horváth Hanga (11.c diákjaink) első tíz között jutottak a döntőbe. Felkészítő tanáruk Pálfai Remig tanár úr.

Czeba Zoltán, Fűke Gréta, Pál Janka (10. a) a 12. helyen végeztek. Felkészítőjük Juhász Gábor tanár úr.

Matematika

Bolyai Csapatverseny:
Iskolánkból 40 gyerek (10 csapat) indult a versenyen. Országos döntőbe jutott és ott 29. helyezést ért el az 5. osztályosok csapata. Fehértói- Nagy Gergely, Manczúr Mátyás, Csatai Róbert, Folly-Ritvay Bendegúz. Felkészítő tanáruk Tobisch Adrienn.

Dugonics András Matematika Verseny:
Iskolánkból 96 diák indult. A második fordulóba jutott 32. Évfolyamán az első tízbe került, s így bejutott az országos döntőbe Kende Zoltán (8.a, Szabó-Pál Eszter) és Szakács Illés (6.a, Horváthné Stumm Erzsébet).
A dőntőt március 19-én Piliscsabán rendezik.

Zrínyi-Gordiusz Matematika Verseny:
26 tanuló vett részt. A megyei eredményhirdetésre meghívást kapott, így a megyei rangsorban a legjobb 20-ban végzett Manczúr Mátyás (5.a; Tobisch Adrienn), Gion Endre (6.a; Horváthné Stumm Erzsébet), Fornay Margit (7.a, Horváthné Stumm Erzsébet) és Gál-Borus Tamás (8.b, Dr Kásáné Meszlényi Lívia).

Pest-megyei Matematika Verseny:
Komjáti Csenge évfolyamán a 16. helyen végzett. Felkészítő tanára Gutbrod András.